St. Cuthberts Mill je nejrenomovanějším výrobcem fine art médií ve Velké Británii. Sídlí poblíž Welsu v hrabství Somerset u řeky Axe a podílí se na dlouhé historii výroby papíru v této oblasti už od roku 1700. Původně ruční výroba se postupně přeměnila v jednou z prvních strojních papíren v Anglii.

St. Cuthberts Mill, který je v současnosti vlastněny Inveresk Group, je jedním z největších dodavatelů archivního papíru speciálně navrženého pro trh s výtvarným uměním. Vytváří 100% bavlněné papíry archivní kvality pro velkoformatový tisk do siře 60'' pomoci technologie, která zaručuje že poslední arch je stejně vynikající kvality jak první. Používá čistých a nejkvalitnějších surovin a proto zaručuje ty nejvyšší muzeální archivační vlastnosti.

SOMERSET Enhanced

Umělecká fotografie a reprodukce uměleckých děl.

SOMERSET Enhanced

Somerset Enhanced je vyvinut speciálně pro inkoustový tisk fotografií Giclée, grafiky a reprodukci uměleckých děl. Matný, archivní - bavlněný papír se stává přirozenou součástí fotografie a zaručuje ostré obrazy a zářivé barvy.
Tento umělecký papír pro inkoustový tisk se vyvinul z dobře známého a uznávaného tiskařského papíru Somerset, který nastavil normu pro tisk. Somerset Enhanced si uchovává typické rysy předchozího typu Somerset Velvet Radiant White, ale navíc svou povrchovou úpravou pro pigmentový tisk dokonale přijímá inkoust a dává fotografiím ohromující živost. Ideálně se hodí pro velkoformatový umělecký tisk fotografií, grafik, giclée.

Somerset Enhanced je dostupný ve třech atraktivních variantách povrchu ve svěží bílé barvě. Všechny mají charakteristickou strukturu: od saténového, který je nejhladší, přes velmi populární sametový povrch s větší strukturou až po texturovaný, který má nejvýraznější strukturu.Krása papíru
Somerset Enhanced je vyroben stejně jak ruční papír, v souladu s archivníma standardy. Papíry vyrobené technologii „mould made“ jsou krásné na pohled a jejich povrch je důležitou složkou, která pomáhá vylepšit dokonalý vzhled dokončeného tisku. Díváte-li se na Somerset Enhanced, můžete být lehce zmateni a myslet si, že máte v ruce tradiční umělecký papír, což je přesně záměr St. Cuthberts.

Archivní kvalita
Papír je vyroben ze 100% bavlny, z nejčistšího zdroje alfa celulózy. Nejenže má typický vzhled a punc ryzí kvality, je navíc tlumen uhličitanem vápenatým. Proto jeho archivní kvalita odolává vlivu času.

Stálobarevnost
Pro dosažení tisku odolného proti blednutí, záleží také na použitých inkoustech. Proto se pro fine art tisk na archivní papír doporučují světlostálé pigmentové inkousty. Jen tak vaše fotografie získají stálobarevnost přesahující 100 let! Možné je také použiti běžných inkoustu. S archivním pigmentovým tiskem zacházejte stejně jako s originální malbou.

Limitované edice
Inkoustové tisky poskytují flexibilitu ve vytváření malých a exkluzivních edic fotografií Giclée a zároveň tyto umělecké tisky je možné vytvářet velmi ekonomicky.

SOMERSET Photo

Umělecká fotografie

SOMERSET Photo

Somerset Photo byl vyvinut speciálně s ohledem na fotografy a velkoformatový tisk fotografií. Široká škála barev a hustota (D-max) způsobují, že jakákoliv reprodukce vychází úžasně. Na Sommerset Photo bude černá vypadat jako sametově hluboká čistá barva. Papír je bílý s jemným saténovým povrchem, na kterém jak černobílé, tak barevné fotografie vypadají velkolepě.

 • 100% bavlna
 • archivní kvalita
 • fine art tisk fotografií
 • bez OBA
 • stálobarevnost
 • úžasný rozsah barevné škály a sametová čerň
 • limitované edice Giclée

Bockingford Inkjet

Úžasný papír pro oboustranný tisk.

Bockingford Inkjet

Bockingford Inkjet je odpovědí umělcům, kteří si přejí vytvářet jejich vlastní fotografie v limitované edici. Úžasné tisky jsou reprodukovány tak, že vypadají jako originál, pokud se používá kvalitní inkoustová tiskárna.

Umělci, kteří znají původní papír na vodové barvy Bockingford, poznají ten samý pěkný povrch na obrázku vytištěném na papír Bockingford Inkjet. Na rozdíl od dalších archivních papírů má upravený povrch na obou stranách listu, což umožňuje oboustranný tisk. Tak na vlastní tiskárně můžete vytvářet portfolio a knihy v limitované edici.

 • umělecky papír
 • archivní
 • bez kyselin
 • oboustranný tisk
 • odolný vůči škrábancům
 • bez OBA

 

 

V teto části najdete stručné informace o papírně St.Cutberts a produktech FINE ART Papers. Pomůžeme vám správně si vybrat.