29.01.2013
Martin Stranka v Brucie Collections Gallery

Brucie Collections Gallery prezentuje ukrajinské veřejnosti kritiky i diváky oceňovaného mladého českého fotografa Martina Stranku.

Stranka se narodil v Praze v roce 1984 a stal se profesionálním fotografem - samoukem. Navzdory jeho nízkému věku si brzy získal pozornost diváků i odborné kritiky. Během posledních dvou let obdržel Martin přes třicet významných mezinárodních fotografických ocenění, včetně Professional Photographer of the Year, Emerging Talent Award in Nikon International Photo Contest, Sony World Photography Awards. Autorova sbírka ocenění rovněž obsahuje tituly EISA Photo Maestro a Digital Photographer of the Year. 

Martinova výrazná vize fotografie se nachází v neobyčejném prostoru klidu a rovnováhy, zatímco jeho sofistikované a obohacující obrazy existují jen v úzkém prostoru několika vteřin mezi sněním a probuzením. Téma samoty je podivně cítit v mnoha autorových fotografiích. Jak Martin sám říká, čerpá inspiraci z "vůně podzimu a třpitícího se prachu při západu slunce".

Strankovy fotografie bylo možné vidět na mnoha skupinových i samostatných výstavách v Severní i Jižní Americe, Evropě i Asii. Jeho fotografie byly vystaveny v Dubaji, Hong-Kongu, Lendýně, Los Angeles, Miláně, New Yorku, Paříži, Tokiu, Vídni, atd. Martinova práce byla publikována v nejprestižnějších galeriích jako jsou Getty Images Gallery, Saatchi Gallery nebo Robert Fontaine Gallery.

Ukrajinská veřejnost má možnost vidět nebo zakoupit vybrané práce Martina Stranky v Brucie Collections Gallery (Artema st., 55-b, Kiev, Ukraine 04053) od 17. ledna 2013 do 3. března 2013.    

Všechny fotografie Martina Stranky pro Kievskou výstavu byly vyrobeny v pražském studiu DotOrNot.

 

 

 

 

 

 

kvalitní fotopapír | papír do tiskárny | papír pro inkoustový tisk | umělecký fotopapír