01.06.2009
Galerie Langhans zve na výstavu Olafa Breuninga 9. 6. - 11. 10.2009

Olaf Breuning vystavuje v Praze a poctil naše Studio svoji důvěrou. Cyklus „Color Studies“ jsme pro něj připravili na archivní papír MUSEO Max.

Hvězda současné světové umělecké scény, se narodil ve Švýcarsku. Vystudoval fotografii na Hochschule für Kunst und Gestaltung v Curychu, žije a pracuje v New Yorku. V posledních letech upoutal pozornost samostatnou výstavou Oh yes...it is a garden!  v Chisenhale Gallery v Londýně (2005), Olaf Breuning  v Migros Muzeu v Curychu (2007), a v roce 2008 účastí na Whitney Biennial v New Yorku.

Autorská výstava, kterou Olaf Breuning připravil ve spolupráci s týmem Langhans Galerie Praha, je jeho první samostatnou výstavou v České republice. Výběr fotografií z let 1997-2008 představuje různá témata, od kritických komentářů současného světa po výtvarné situace, které prozrazují autorovo sochařské vnímání prostoru. Nejnovější fotografický cyklus Color Studies (2009), který byl premiérově vystaven v dubnu tohoto roku v Kodama Gallery v Kjótu, je koncentrovanou studií práce s plochami barev. I když bychom mohli mluvit o redukci či abstrahování obrazových prvků, tato série si stále uchovává živost, vtip a překvapení ze hry s prostorem.

Koncepce výstavy: Olaf Breuning, David Korecký, Rolf Wismer Textová spolupráce a PR: Kateřina Kloubová
Překlady: Petra Key, Derek Paton
Grafický design: Robert V. Novák
Technická spolupráce: Jan Haubelt, Václav Kubela, Iva Poláková, Jiří Vyhnal a studio DotOrNot.eu
Ředitelka galerie: Zuzana Meisnerová Wismer