28.09.2014
Protrhaná oblačnost 20°C
Malířka snových naivních světů, Léna Brauner, představí nové práce 25. 9. 2014 v Café Neustadt. Název výstavy je příznačný pro její aktuální tvorbu – autorka se posouvá do sinalejších barev, z obrazů „odešla“ zvířátka a přicházejí figury.

Snové postavy, osoby potkané náhodou na ulici či „portréty“ Léniných známých se rozpouští v stinných barvách, nově se také objevuje velmi osobitá vize vesmíru. Léna odhaluje prostor vlastní imaginace na pomezí Hubbleova teleskopu, průletu hvězdokupou ve verzi 2014 a čímsi, co by mohlo být odleskem vzniku planety Země – stav, kdy magma poprvé narazilo na vodu. Autorka navíc slibuje rozvíjet tento prostor i v rámci live painting show, se kterou slavila enormní úspěch v průběhu léta co by součást programu v rámci putovního Bohemia Jazz Festu. Tato ojedinělá technologie, která byla vyvinuta spřáteleným A/V studiem Lunchmeat dává divákovi možnost nahlédnout autorce doslova „pod ruce.“ Na projekci vidíme, jak Léna přemýšlí o osudech jednotlivých postaviček, o barvách a jejich smyslu a zároveň vidíme i materiály, které Léna používá v tvorbě.

Klasické techniky jako je akryl či inkoust kombinuje s různými surovinami – moukou, solí, kávou. Jako by Léna doslova „vařila“ svět, ve kterém by možná chtěla žít nebo v něm dost možná žije.
 
Výstava v Café Neustadt potrvá až do 25.10.2014.